درآمد کارکنان باگ بانتی از کشورهای مختلف چقدر است

درآمد کارکنان باگ بانتی از کشورهای مختلف چقدر است

کارکنان باگ بانتی چه کسانی هستند؟

کار با پاداش و نیروی کار جوان را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. گزارش های ارائه شده توسط HackerOne و Bugcrowd یک نگاه اجمالی به این بازار کار انداخته است. عمده افرادیکه دراین زمینه فعالیت می‌کنند نیروی کار جوان هستند:  71.5% افراد شرکت کننده در برنامه های میزبانی شده توسط باگ کراود زیر 30 سال سن دارند، 84% افراد شرکت کننده در برنامه های هکروان کمتر از 34 سال سن دارند، و 48% کمتر از 24 سال هستند. بخش قابل توجهی از این هکرها این حرفه را به صورت خودآموز یاد گرفته اند و هیچ مدرک آکادمیکی برای آن ندارند، و قسمت عمده این نیروی کار را دانش آموزان و دانشجویان تشکیل می‌دهند. تقریبا یک چهارم افراد مشغول در برنامه های باگ بانتی هکروان و باگ کراود این کار را به صورت تمام وقت انجام می‌دهند. طبق آمار و ارقامی که گزارش های داخلی هکروان نشان می‌دهد بیشتر از 40% این افراد در هفته 20 ساعت یا بیشتر روی شکار جایزه آسیب پذیری زمان صرف می‌کنند. اکثر این افراد پول هایی که از شکار جایزه آسیب پذیری بدست می‌آورند را صرف هزینه های زندگی روزمره، هزینه های آموزشی و سایر هزینه های ضروری زندگی می‎‌کنند. بااینحال، حداکثر میزان درآمد این افراد هنوز هم یک معماست و کسی در مورد مقدار آن اطلاع دقیقی ندارد. بااینکه گاها هکروان مبالغ هنگفت 6 یا 7 رقمی برای مجموع درآمد بعضی از این افراد گزارش می‎کند، اما اکثر قریب به اتفاق هکرها سالانه درآمدی کمتر از 20هزار دلار دارند. کارهای قبلی نیز نشان داده‌اند که گروه کوچکی از هکرهای خاصی بخش عمده پاداش ها را ازان خود می‌کنند.

ملیت غالب و درآمد کارکنان باگ بانتی

کار شکار پاداش آسیب پذیری یک کار جهانی و بین‌المللی است. اکثریت قاطع هکرهایی که در برنامه های باگ بانتی برگزار شده توس هکروان شرکت می‌کنند (89%) خارج از ایالات متحده زندگی می‌کنند. بیشترین سهم حساب های کاربری شرکت کننده در هکر وان را هند به خود اختصاص داده است: درسال 2019، 12% هکرهای ثبت نام کرده از هند بودند، این درحالی بود که رده دوم با 11% برای ایالات متحده بود. در همان سال 18% گزارش های باگ ثبت شده در هکروان توسط هکرهای هندی صورت گرفته بود، که این میزان برای ایالات متحده که باتوجه به تعداد شرکت کننده در رتبه دوم بود 11% بود. شرکت هایی از 59 کشور مختلف برنامه های باگ بانتی خود را به میزبانی پلتفرم هکروان برگزار می‌کنند. این درحالیست که بیشترین میزان پرداختی ها را شرکت های ایالات متحده به خود اختصاص داده اند. درسال 2019،کشورهایی که از ایالات متحده در این پلتفرم شرکت کرده بودند، 29 میلیون دلار معادل 85.9% تمام پرداختی های پلتفرم هکروان در هکروان پاداش پرداخت کردند. بازهم، بیشترین میزان این مبلغ (80.9%) به هکرهای مستقر خارج از ایالات متحده – (10.5%) هند، (7.9%) روسیه، (6.7%)چین و 100 ها کشور دیگر- پرداخت شد.

آمار و ارقام ارائه شده توسط باگ کراود نیز این قضیه را تایید می‌کند: 79% پرداختی های پاداش ها از ایالات متحده بود، اما 74% این مبلغ به هکرهای خارجی (34% هند که به تنهایی در صدر جدول پاداش گیرندگان ایستاده است) پرداخت شد. جریان پاداش های پرداختی‌ای که از سمت شرکت های آمریکایی به هکرهایی که اکثر جوان هستند و خارج از این کشور زندگی می‌کنند، شفاف و قابل پیگیری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *