طرزفکر یک محقق امنیتی موفق

طرزفکر یک محقق امنیتی موفق

فرقی ندارد که یک محقق امنیتی باشید یا یک توسعه دهنده مبتدی، درکنار بحث های فنی بایستی از لحاظ روانی نیز خودتان را برای ورود به عرصه فعالیت حرفه ای آماده کنید. دراین نوشته به 5 نکته برای بدست آوردن طرز فکر یک محقق امنیتی موفق پرداخته ایم.

  1. هیچ کس به اندازه ای که شما فکر می‌کنید خیلی باهوش یا خیلی احمق نیست

دنیا پر است از انسان هایی که ازنظر خودشان از باهوش ترین انسان های روی زمین هستند و این طرزفکرعمدا یا غیرعمدا گاها باعث می‌شود تا احساس کنید شما دراقلیت قرار دارید. اما در واقعیت کارها اینگونه پیش نمیروند، اگر شخصی به شما حس شرمندگی داد، درواقع نشان می‌دهد که این شخص ازاینکه برتری شما تهدیدی برای توهم خودبرتربینی آنها باشد می‌ترسد.

بایک لبخند حرف این ان افراد را تایید کنید و با آنها وارد بحث نشوید. از این بحث ها چیزی عایدتان نمی‌شود، این درحالیست که لبخند شما بیشتر آنها را تحریک می‌کند. وقتی خیلی سریع حرف این افراد را تایید کردید، در ابتدا شاید احمق به نظربرسید، ولیکن زمان واقعیت امر را به این افراد ثابت می‎کند.

  1. مشکلی نیست اگر دراین راه دایره دوستان نزدیکتان را از دست بدهید

با قدرت اولویت های خودتان را تعیین کنید. شما هم با توسعه فردی و دنبال کردن آرزوهایتان و هم با وقت گذراندن با عزیزانتان می‌توانید احساس خوشبختی کنید. هردو روش برای ایجاد احساس خوشبختی خیلی مناسب هستند، می توانید هریک از این موارد راانتخاب کنید و از تک تک لحظه ‌های زندگیتان لذت ببرید، ولیکن هیچ گاه نباید یکی را فدای دیگری کنید و سپس برای ازدست دادن هریک از این موقعیت ها سوگواری کنید.

  1. هیچ گاه به چیزی که دارید قانع نباشید

چشیدن طعم شیرین پیروزی برای اولین بارشاید دیوانه کننده باشد، مخصوصا اگر افرادی هم در راه پشتیبان ما بوده باشند. دراین شرایط، اینکه احساس اعتمادبنفس بسیار بالایی داشته باشید خیلی طبیعی است، ولیکن باید از این انرژی به عنوان سوخت برای بالاتر رفتن استفاده کنید و این انگیزه نباید به آبی برای خاموش کردن اشتیاق درونی شما تبدیل شود.

  1. همیشه سپاسگزا افرادی باشید که به شما کمک کردند تا دراین جایگاه قرار بگیرید

هیچ وقت این را فراموش نکنید!!

جایگاه امروز شما به 50-60% تلاش شما بستگی دارد، 40% باقیمانده این مسیر موفقیت با کمک و همراهی بی چشم داشت افرادی طی شده که درکنار شما بوده اند، پس هیچ وقت این افراد را فراموش نکنید!

  1. شکست را قبول کنید

انسان بودن ما دلیل خوبی برای خطاکار بودنمان است، اما پذیرفتن این خطاها و اشتباهات باعث می‌شود تا با توان دوبرابری خودمان را اصلاح کنیم و با سرعت بیشتر به سمت موفقیت حرکت کنیم.

من به این افتخار نمی کنم که تا حالا شکست نخوردم، بلکه این باعث افتخار منه که هرموقع شکست خوردم دوباره پاشدم و به مسیرم ادامه دادم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *