مایکروسافت Copilot امنیتی مجهز به GPT-4 را برای رویارویی با پیشامدها معرفی کرد

مایکروسافت Copilot امنیتی مجهز به GPT-4 را برای رویارویی با پیشامدها معرفی کرد

مایکروسافت اخیراً Copilot امنیتی را معرفی کرد؛ یک دستیار جدید شبیه ChatGPT که از هوش مصنوعی قدرت گرفته و از ردپای هوش تهدیدی مایکروسافت بهره می گیرد تا هنگام رویایی با پیشامدها، تصمیمات سریع تری گرفته و در شکار تهدیدات و گزارش دهی امنیتی کمک کننده باشد.

ردموند می گوید: «Copilot امنیتی مایکروسافت، یک ابزار تحلیل امنیتی مبتنی بر هوش مصنوعی است که این امکان را برای تحلیلگران فراهم می نماید تا با سرعت به تهدیدها پاسخ داده، با سرعت ماشین، سیگنال ها را پردازش نموده و قرار گرفتن در معرض خطر را در چند دقیقه ارزیابی نماید.»

Copilot امنیتی، سوالات مرتبط با امنیت را از طریق یک رابط شبیه به ChatGPT پاسخ می دهد و به طور پیوسته در حال یادگیری از این تعاملات بوده تا نسبت به هر محیط سازمانی سازگار شود و به این طریق بتواند بهترین اقدام ممکن را به آن ها پیشنهاد نماید.

Copilot به تیم های امنیتی این توانایی را می بخشد که موقعیت های امنیتی پیچیده را به طور موثرتری مدیریت کنند. هدف اولیۀ آن، بهبود قابلیت های تحلیلگران امنیتی از طریق تسریع در جمع بندی و تفسیر اطلاعات تهدید بوده تا از این راه آن ها را قادر سازد هنگام تجزیه و تحلیل ترافیک وب، فعالیت های مخرب را با سرعت بیشتری شناسایی کنند.

Copilot امنیتی همچنین می تواند از طریق مرتبط کردن سیگنال های فعالیت تهدید و برقراری اتصالات صحیح هنگام بررسی داده های تهدید، در تشخیص تهدیداتی که قبلاً نادیده گرفته شده بودند نیز بسیار موثر عمل نماید.

این Copilot از ترکیب LLM (مخفف مدل پیشرفتۀ زبان بزرگ) GPT-4 متعلق به OpenAI با آنچه که مایکروسافت آن را با عنوان «مدل امنیت خاص» طراحی شده توسط مهندسانش توصیف می کند، قدرت گرفته است.

این دستیار همچنین دیتا و دید سایر ابزارهای امنیتی مایکروسافت (نظیر Sentinel، Defender و Intune) را ادغام می کند تا راهنمایی سفارشی برای هر سازمان ارائه نماید.

Vasu Jakkal، معاون شرکت امنیتی مایکروسافت، می گوید: «در حوزۀ امنیت، زمان بسیار مهم است. با استفاده از Copilot امینی، مدافعان به جای صرف روزها یا ساعات طولانی، می توانند در عرض چند دقیقه به پیشامدهای امنیتی پاسخ دهند.

Copilot امنیتی با استفاده از تجربۀ تحقیق مبتنی بر زبان طبیعی، یک محتوا و راهنمای گام به گام ارائه می دهد که روند بررسی و پاسخ دهی به حوادث را تسریع می بخشد.

این معرفی جدید مایکروسافت پس از رونمایی دو هفته پیش این شرکت از دستیار Copilot جدید Microsoft 365 انجام شد. ابزار مذکور نیز از GPT-4 قدرت گرفته و به منظور افزایش بهره وری مشتریان هنگام کار کردن با اپلیکیشن های M365، از ورد، اکسل، پاورپوینت، Outlook و Teams گرفته تا Microsoft Viva و Power Platform طراحی شده است.

همانطور که OpenAI هنگام راه اندازی GPT-4 توضیح داد، «اگر چه GPT-4 در بسیاری از سناریوهای دنیای واقعی، قابلیت های کمتری نسبت به انسان ها دارد، با این حال در بسیاری از معیارهای آکادمیک و حرفه ای، عملکردی هم سطح با انسان از خود نشان می دهد.»

مایکروسافت می گوید: «Copilot امنیتی، پیچیدگی را کاهش داده و از طریق جمع بندی و معنی دار کردن اطلاعات تهدید، قابلیت های تیم های امنیتی را تقویت می نماید؛ به این طریق به مدافعان کمک می کند تا به ماهیت واقعی هر چیز در ترافیک تحت وب پی برده و فعالیت های مخرب را شناسایی نمایند.»

«همچنین Copilot به تیم های امنیتی کمک می کند تا هر آنچه که ابزارهای دیگر موفق به جلوگیری از آن نشده اند را بگیرند؛ و این کار را از طریق مرتبط کردن و جمع بندی دیتای حملات، اولویت دهی حوادث و پیشنهاد بهترین اقدام برای رفع به موقع تهدیدات متفاوت انجام می دهد.

اگرچه مایکروسافت اعلام کرد که ابزار جدید تحلیل امنیتی مبتنی بر هوش مصنوعی خود را فعلا به صورت پیش نمایش خصوصی در دسترس قرار داده است، با این حال باید منتظر باشیم تا این شرکت جزئیات بیشتری را در خصوص عرضۀ عمومی این محصول منتشر نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *