شغل باگ بانتی، تمام وقت یا پاره وقت

شغل باگ بانتی، تمام وقت یا پاره وقت

آیا به شغل باگ بانتی به عنوان یک کار تمام وقت می توان نگاه کرد؟

سوالی که بیشتر ذهن افراد را درگیر می‌کند این است که آیا سود و درآمد کار تمام وقت توسعه دهنده نرم افزار بیشتر است یا شکارچی باگ بانتی؟ و اما پاسخ ما به این سوال:

اولین سالی که به صورت تمام وقت در زمینه شکار جایزه آسیب پذیری کار کردم، تقریبا دوبرابر مبلغی که در شغل قبلی خودم به عنوان کارمند در زمینه توسعه دهنده نرم افزار درآمد داشتم. و دو سال بعدی تقریبا این مبلغ 5 برابر شد.

آیا این اتفاق به این معنی است که شما هم در چنین شرایطی قرار خواهید گرفت؟ مسلما نه! بیشتر محققان امنیتی در این زمینه گاها هیچ پولی بدست نمی‌آورند و برخی دیگر درآمدشان از باگ بانتی بسیار ناچیز است. و برخی دیگر حتی مبالغی بیشتر از چیزی که من گفتم درآمد دارند. و اما پیشنهادات من برای شمایی که قصد دارید تا باگ بانتی را به عنوان کار تمام وقتتان انجام دهید.

سعی کنید قبل یا بعد از زمان های کاری تان در برنامه های باگ بانتی مختلف، مخصوصا برنامه های عمومی، به دنبال پیدا کردن باگ باشید. شرکت کردن در برنامه های مختلف از این جهت مهم است تا به خوبی درک کنید که صرفا یک برنامه مناسب شماست و شما فقط درآن می توانید موفق باشید که در سایر برنامه ها این امر برایتان سخت و گاها غیرممکن خواهد بود. دراینصورت با مواردی که برای شما مناسب هستند و می توانید از آن ها کسب درآمد کنید را پیدا می‌کنید. پیشنهاد شرکت در برنامه عمومی هم از این جهت ارزشمند است که دراین برنامه ها عموما رقابت بسیار بالاست، و اگر توانستید در این میدان موفق شوید، موفقیت شما در برنامه های خصوصی قطعی و تضمینی است.

حساب زمانتان را از دست ندهید. وقتی تعدادی باگ پیدا کردید و پاداشی هم در ازای آن ها ردیافت کردید، توجه کنید که چقدر زمان برای پیدا کردن آن ها صرف کرده اید. به این ترتیب می توانید مقدار تقریبی درآمد ماهانه تان را در صورت کار فول تایم در باگ بانتی را برای خودتان محاسبه کنید.

درآمد بالا و پول زیاد برای من در همان آغاز کار خودش را نشان داد. سپس درآمدم بسیار کمتر شد، مثلا در عرض چند ساعت 3 باگ به ارزش 2500 $ دلار کشف کردم و بعدا متوجه شدم که این مبلغ حقوق 6 ماه من است. از آن به بعد حساب کتاب زمانیکه برای این کار می گذاشتم را کنترل کردم و متوجه شدم که شکار جایزه آسیب پذیری برای من سود بیشتری دارد.

مهم تر از آن، لذتی بود که من از انجام دادن اینکار می‌بردم. بله لذت بردن از کاری که انجام می‌دهید مهم ترین مساله است! چون اگر بخواهید شغل خودتان را رها کنید و به صورت تمام وقت در باگ بانتی فعالیت کنید، دیگر حقوق و مزایای ثابتی نخواهید داشت و برای کسب درآمد باید به صورت مداوم  کار کنید، که درصورت علاقه نداشتن به باگ بانتی، کار کردن برایتان هر لحظه سخت تر و عذاب آورتر خواهد بود.

Anton Subbotin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *